31 Юли 2025четвъртък02:09 ч.

Липсват животоспасяващи лекарства за хората с епилепсия

автор:Дума

visibility 542

В България липсват животоспасяващи лекарства за хората с епилепсия. Има затруднения при лечението им заради пандемията. Няма и специализирано звено с опит и експертност в провеждането на кетогенна диета. Това казва в Световния ден за борба с това заболяване доц. Петя Димова - председател на Българското дружество против епилепсия:

"Много лекарства изчезнаха. Лекарства, които са евтини, стари, никой не казва, че са сравними с модерните по странични ефекти или по профил на безопасност, но в някои случаи са животоспасяващи. Хората ходят по чужбина и си ги купуват".

Заместник-министърът на здравеопазването Петър Грибнев се ангажира да бъдат осигурени в аптеките животоспасяващите лекарства:

"Проблемите може да са няколко - или производствен, или проблем при вноса, или проблем вече при дистрибуцията. При наличието на достатъчно производители би следвало да има доставка на такива лекарства".

Източник: БНР

Палестинската автономия готова да поеме Газа

автор:Дума

visibility 745

/ брой: 139

Москва: Ултиматумите са крачка към война

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 139

Китай стимулира раждаемостта

автор:Дума

visibility 694

/ брой: 139

Накратко

автор:Дума

visibility 680

/ брой: 139

Достойнство vs позор

автор:Кристиан Вигенин

visibility 742

/ брой: 139

Подпалвачът терорист

visibility 714

/ брой: 139

Лобисти на чужди интереси

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 139

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ