19 Август 2025вторник10:12 ч.

Локо Пд пак е на финал след 0:0 с Левски

Аплодисменти преди и след последния мач за "синия" капитан Живко Миланов

автор:Дума

visibility 539

Локомотив Пд се класира за втори пореден финал за Купата на България след нулево равенство с Левски в реванша на „Георги Аспарухов“. Първата среща в Пловдив завърши с победа с 2:0 за „смърфовете“. Срещата бе последна с екипа на "сините" за капитана Живко Миланов, който напусна терена със сълзи в очите, а името му бе скандирано от трибуните.
Играчите на Георги Тодоров започнаха по-агресивно мача, но без да успеят да застрашат вратата на Мартин Луков в началните минути.
В 15-ата минута Янис Каргас се опита да покаже техниката си в собственото си наказателно поле. 6 минути по-късно Станислав Иванов подаде към централния нападател Стайн Спиерингс, който обаче не успя да стигне навреме до топката и бе изпреварен от Мартин Луков.
Атаките на Левски продължиха, като в 24-ата минута младият Станислав Иванов имаше шанс да открие, но изстрелът му бе неточен и мина покрай вратата.
Минути преди почивката Георги Георгиев спря с една ръка топката след удар от въздуха на Бирсент Карагерен.
На почивката Георги Тодоров пусна Найджъл Робърта вместо Спиерингс, а Мартин Райнов влезе на мястото на Франко Мазурек. В 57-ата минута Левски все пак стигна до възможност пред вратата на гостите. Робърта бе изведен зад гърба на отбраната на Локомотив, но Диниш Алмейда спря национала на Кюрасао да прехвърли Луков, избивайки в корнер.
В 63-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле на главата на Паулиньо, който стреля към вратата на Луков, но стражът на "смърфовете" се намеси блестящо и изби в корнер. "Сините" продължиха с натиска си в търсене на гол. Станислав Иванов прати топката високо над вратата. Секунди след това Робърта опита да стреля със задна ножица, но  право в тялото на Луков. Мартин Райнов пък не успя да се справи с добавката.
В 83-ата минута Димитър Илиев напредна отдясно и подаде по земя за Карагарен, който стреля към вратата на Георгиев, но Каргас блокира удара му.
"Сините" не се отказаха да търсят чудото, но Луков отново ги отчая. Три минути преди края Робърта стреля с глава след центриране на Иван Горанов, но стражът на гостите се намеси блестящо и изби над вратата си.
В първата минута на добавеното време Левски най-накрая прати топката във вратата на Луков, но реферът Никола Попов не зачете попадението, защото видя нарушение на голмайстора Янис Каргас.
Преди и след мача феновете аплодираха капитана на "сините" Живко Миланов, който изигра последния си мач.

Продават евромонети на граждани от 1 декември

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 152

Тол камерите ще засичат и липсата на предпазни колани

автор:Дума

visibility 928

/ брой: 152

Бум на фалшиви столевки

автор:Дума

visibility 783

/ брой: 152

НСИ отчете 5,3% годишна инфлация

автор:Дума

visibility 842

/ брой: 152

Евродесант в Белия дом след срещата в Аляска

автор:Дума

visibility 871

/ брой: 152

Протестите в Сърбия ескалират

автор:Дума

visibility 775

/ брой: 152

Боливия гласува за президент и парламент

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 152

Три щата изпращат военни във Вашингтон

автор:Дума

visibility 819

/ брой: 152

Изненадите от Аляска

автор:Юри Михалков

visibility 882

/ брой: 152

Невинните са грешни, грешниците - невинни

visibility 839

/ брой: 152

Иде ли краят на консервната промишленост в България

visibility 876

/ брой: 152

Горчива корупция

автор:Гарабед Минасян

visibility 795

/ брой: 152

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ