29 Март 2024петък07:33 ч.

Лудогорец стигна елиминациите на Лига Европа

"Орлите" завършиха 1:1 с Ференцварош

visibility 1087

Лудогорец стигна 1/16-финалите в Лига Европа за четвърти път. „Орлите“ завършиха 1:1 Ференцварош в пряк дуел за второто място в групата и си уредиха пролетни мачове във втория по сила турнир на Стария континент. Срещу „маджарите“ българският доминатор се нуждаеше само от точка и след солидна и изпипана игра я заслужи. Гостите бяха подкрепяни от 1000 души, пристигнали в Разград главно с влак. Джоди Лукоки (24) откри резултата, а в 94-ата мин. Ситневич изравни, но за повече атаки нямаше време. Реално нашите подцениха последната ситуация, в която получиха попадението, но все пак продължават. Това беше четвърти мач между двата тима тази година, като Ференцварош елиминира Лудогорец в пресявките на Шампионската лига, а сега българите взеха реванш.

Гостите започнаха по-активно, но с изключение на един изстрел на Зубков, не стигнаха до нищо опасно пред Пламен Илиев. Постепенно Лудогорец взе инициативата и пробва няколко точни удара, дело на Кешерю и Вандерсон на два пъти, но стражът Дибуш бе на мястото си.

В 20-ата минута Ференцварош беше ощетен от съдията Матей Юг (Слвн). Унгарците не получиха дузпа за явна игра с ръка на Сисиньо. При едно дълго центриране Исаел игра с топката в наказателното поле, след което кълбото удари вдигнатата над главата ръка на бразилеца. Реферът обаче не реагира.

В 24-ата минута българите откриха резултата. Марселиньо изведе Джоди Лукоки на чиста позиция сам срещу вратаря и тъмнокожият холандец технично прехвърли вратаря.

В 37-ата минута гостите удариха греда. При центриране българските защитници не успяха да изчистят топката и тя стигна до Фримпонг, който от границата на малкото наказателно поле нацели левия стълб на националния страж.

В началото на втората част двата тима действаха предпазливо, като Лудогорец не позволяваше да се стига до чисти ситуации пред Илиев. Гостите от своя страна постепенно пробваха хаотичен натиск, който рядко водеше до влизане в наказателното поле.

В 68-ата минута Ференцварош направи голям пропуск. Исаел получи силен пас по земя успоредно на голлинията, но не успя да насочи топката във вратата от близко разстояние и изравняването отново се размина. В последната минута на редовното време домакините можеха да стигнат и до втори гол, след като при контра Марселиньо беше изведен сам срещу вратаря на гостите и го прехвърли, но точно преди да влезе топката във вратата, Блажич я изчисти. А в края гостите изравниха, като секунди по късно словенския трефер свири края и хвърли българските фенове в екстаз.