Макрон инициира извънредна видеоконференция на Г-7 за коронавируса
Тръмп се подложи на тест за коронавирус
Лидерите на страните от Г-7 ще разговарят в понеделник чрез видеоконферентна връзка за мерките за борба с коронавируса в здравеопазването, икономиката, финансите и научните изследвания, съобщи днес Елисейският дворец, цитиран от БТА. Видеоконференцията е организирана по инициатива на френския президент Еманюел Макрон, който призова днес американския си колега Доналд Тръмп, чиято страна председателства Г-7, и останалите лидери на групата да обсъдят някои въпроси, свързани с епидемията от новия коронавирус.
"След разовор с Доналд Тръмп и лидерите на Г-7, този понеделник ще проведем спешна среща по COVID-19 чрез видео комуникация. Ще координираме усилията си за ваксина и лечение и ще работим върху икономическия и финансов отговор", пише Макрон в "Туитър".
Забраната за влизане в Съединените щати на чуждестранни пътници, идващи от Великобритания и Ирландия, ще влезе в сила в полунощ източноамериканско време между понеделник и вторник (6 ч. сутринта българско време във вторник), уточни на пресконференция вицепрезидентът Майк Пенс.
Той подчерта, че американските граждани и чужденците с постоянно местожителство в САЩ ще могат да влизат в страната.
Съединените щати наложиха от днес в полунощ (6 ч. българско време) временна забрана за влизане на пътници, идващи от редица европейски страни, като част от мерките за спиране на разпространението на новия коронавирус, предадоха по-рано световните агенции.
Мярката ще бъде в сила за период от 30 дни. Тя важи за пътниците, идващи от 26-те европейски държави от Шенгенското пространство за свободно движение, като ще обхваща всички онези, които са били в някоя от тези страни през 14-дневния период преди пристигането си в САЩ.