22 Февруари 2026неделя06:51 ч.

Малки хотелиери искат оставката на Ангелкова

/ брой: 101

автор:Дума

visibility 1365

Собственици на малки хотели и къщи за гости по Черноморието правят протестна подписка срещу министъра на туризма Николина Ангелкова. Искаме оставката й заради непоследователната политика и заради указанията на министерството за работата на местата за настаняване в условията на коронавируса, заявиха от Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите в Созопол.

Правилата за работа са писани само за големите хотели и са неприложими за малките туристически обекти, заяви пред БНР Мария Рейзи, председател на Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите в Созопол. Едно от изискванията е в почивните бази да има специални стаи за изолация на туристи, заразени с КОВИД-19. В къщите за гости с пет стаи как да стане това, питат собствениците. Те са обезпокоени, че няма яснота и кой поема издръжката на карантинирания турист.

Освен това в указанията е записано, че местата за настаняване трябва задължително да сключват договори с медицински центрове и аптеки. В малките курортни селища, където семейните хотели и къщите за гости са преобладаващи, това е трудно изпълнимо. В Синеморец например няма медицински пункт, казва кметът Костадин Димитров. С лекарски екип разполагал само най-големият хотел в града.

От 1 юни започват да работят и закритите помещения на ресторантите и заведенията. Големият проблем е действащата заповед за задължително носене на маски на закрито. Очакваме здравният министър да промени заповедта си, защото тя няма как да бъде изпълнена в заведенията, хората няма как да се хранят, заяви Димитров. Ресторантьорите ще настояват само персоналът да бъде задължен да носи маски. Около 40% от собствениците няма да отворят заведенията си, защото е икономически неизгодно в условията на коронавирус да се работи.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ