21 Ноември 2025петък01:26 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Близките на Яна:

Медиите не си свършиха работата

Какво остава, да въоръжим децата си ли, попита почерненият баща

/ брой: 163

автор:Павлета Давидова

visibility 2448

Роднини и приятели на убитата в Борисовата градина Яна Кръстева разкритикуваха публично медиите, обрисували неправилно образа на момичето. Близките й организираха в София специална пресконференция вчера, за да покажат истинската Яна на обществото. Всички бяха възмутени от некоректния образ, който изкара мъртвото момиче клошарка с леко поведение.
"Яна бе лъчезарен човек. Единственият й недостатък може би бе, че обича да казва истината в очите", описа Явор Кръстев загиналата си дъщеря. Сестрата й пък я определи като истински воин за правда. От разказите им стана ясно, че младото момиче е било много слънчево, жизнерадостно и усмихнато. Яна обичала изкуството и изразявала таланта си по много начини - от писане на стихотворения до изработване на играчки. Близките й показаха ръчно направени бижута, които Яна сама е направила.
Фаталната вечер протекла нормално. Момичето имало повод да почерпи - сбъднало мечтата си да я приемат философия в СУ. Същия ден Яна си платила таксата за университета.
"Не убивайте Яна повторно с думите си. Имайте милост към близките й", каза през сълзи последната й работодателка. Оказа се, че Яна не била просто продавачка в мол, а служител в творческа работилница за деца. "Мислите ли, че всичко, което изписахте за нея, може да е вярно за човек, който работи с такава любов и отдаденост с деца?", попита тя.
"Нямам забележки към полицията, хората си вършат работата. Оплаквам се от медиите", проплака сестрата на загиналата. "Изкараха Яна клошарка с леко поведение, пияница... Откъде черпят тази грешна информация?", продължи тя. Жената отхвърли твърденията, че Яна рядко се чувала с близките си. Във фаталния ден говорила с баща си и брат си. Явор Кръстев добави, че полицаите така и не му обяснили какво е станало. "Като ме информираха за смъртта й, казаха само, че причината е убийство. Прибирам се, пускам телевизора и какво - изнасилване, удушаване. Удар с чук. Така ли трябва да научи един баща", възмути се човекът. Оказало се, че изнасилване не е имало, но лицето на дъщеря му било напълно обезобразено.
"Какво да направим? Да въоръжим децата си ли? Това ли ни остава, за да се защитим", попита Явор Кръстев. Той заяви, че би искал да се срещне с родителите на сестрите Белнейски, както и с бащата на изчезналия Съвестин.
Приятелите на Яна коментираха, че дори и решението на Столичната община за удвояване на охраната в Борисовата градина едва ли ще помогне. 4 души са крайно недостатъчни, за да осигурят спокойствието в такъв парк, заявиха те.

Фандъкова си поиска Борисовата градина

Столичният кмет Йорданка Фандъкова използва трагедиите, които се случиха напоследък в Борисовата градина, за да поиска паркът да стане собственост на общината.
Според Фандъкова промяната в статута на зелената площ ще доведе до повече инвестиции "в този най-голям за София и много знаков обект", смята Фандъкова. С прехвърлянето на собствеността вече щяло да е ясно кой отговаря за градината. Осветлението, предвидено за парка, щяло да стане след консултация с експерти, за да се постигнела ефективност. За финансирането на проекта се търсели и публично-частни партньорства за многото обекти, които работят в момента в парка.

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 1036

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 1047

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 924

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 1027

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 972

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 1008

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 1094

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 994

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 971

/ брой: 218

Румъния увеличава вноса на ток, у нас ТЕЦ спасяват положението

visibility 995

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ