12 Юли 2025събота21:40 ч.

Христо Стоичков връчва приза за победителката при треньорките Сарина Вигманр Снимки БТА

Меси е №1 на ФИФА

Килиан Мбапе и Карим Бензема са подгласници на аржентинеца, Стоичков награждава

/ брой: 41

автор:Дума

visibility 1048

Лионел Меси спечели наградата за най-добър футболист за 2022 г. на ФИФА. Мегазвездата на световния футбол заслужи приза "The Best", след като изведе Аржентина до световната титла. На финала "гаучосите" биха Франция след дузпи.

В анкетата право на глас имаха селекционерите и капитаните на националните обори, по един журналист от държава, като беше пусната и анкета сред феновете. Меси събра 52 точки, като победи съотборника си в ПСЖ Килиан Мбапе (44 т.), а трети е актуалният носител на "Златната топка" от Реал Карим Бензема (34).

Селекционерът на България Младен Кръстаич нареди тройката така: Бензема, Лука Модрич (Хърв, Реал) и Меси. А капитанът Кирил Десподов даде вота си за Мбапе, Бензема и Меси.

Шефът на ФИФА Джани Инфантино награждава големия победител Лео Меси (вляво)

При медиите българският представител Боян Бойчев е познал победителя. Втори е Бензема, а трети Модрич.

"За мен е огромно удоволствие да съм номиниран с Килиан и Бензема. Да спечеля наградата значи много и няма как да не благодаря на всички мои съотборници. Всеки един от тях заслужава тази награда, защото ми помогнаха да сбъдна мечтата си", заяви 35-годишният Меси, който получи наградата за трети път след 2009 и 2019 г.

В церемонията участва и Христо Стоичков, който награди най-добрата треньорка. "За мен беше огромна чест. Благодаря на ФИФА и Джани Инфантино, че ме направиха част от шоуто. Честито на всички наградени", обяви Камата. Той връчи приза на най-добрата треньорка Сарина Вигман (Нид), която изведе Англия до европейската титла.

Най-добър треньор е Лионел Скалони, извел Аржентина до третата световна титла. Негови подгласници са Карло Анчелоти (Реал) и Хосеп Гуардиола (Ман Сити).

При жените за втора поредна година призът грабна Алексия Путеяс (Исп), която изпревари Бет Мийд (Анг) и Алекс Морган (САЩ).

Наградата "Пушкаш" за най-красив гол събра 11 номинации, от които три от женския футбол и една от футбола сред инвалидите. Именно човек с увреждания спечели приза. Това е Марчин Олекси от Варта Познан (Пол), който е с ампутиран крак и играе в първенство за хора с увреждания.

Церемонията в Париж отбеляза и загубата на три големи фигури за световния футбол - Краля Пеле, Синиша Михайлович и Джанлука Виали.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ