18 Септември 2025четвъртък18:23 ч.

Местан: Ще заведа дело за клевета срещу прокуратурата

автор:Дума

visibility 270

Лидерът на ДОСТ Лютви Местан обвини прокуратурата в злонамерени лъжи и каза, че ще си търси правата в съда. Той направи изявление пред медиите в Кърджали 13 дни след катастрофата с негово участие, при която загина 6-месечно бебе, съобщава БГНЕС. Местан определи изказването на говорителя на главния прокурор Румяна Арнаудова за скандално и преднамерено, когато съобщи, че от 2013 г. до сега политикът има в сила 1 наказателно постановление, 1 акт и 13 фиша за превишена скорост.

Лидерът на ДОСТ заяви, че няма нито едно нарушение на пътя и за да го докаже ще иска КАТ да му предостави всички фишове и глоби от 2013 година насам. Според него нарушенията на пътя, за които прокуратурата съобщава, са направени от други хора, шофирали автомобилите на ДПС. "Ще заведа дело за квалифицирана клевета срещу прокуратурата", каза още Лютви Местан.

"Единственото нещо, което искам е честно и обективно разследване, което да установи истината за катастрофата и на тази основа да се определи отговорността", каза Лютви Местан.

"Ще поискаме възможно най-бързо да бъде проведен и следствен експеримент с участието на двамата шофьори". Това обяви Станимир Сталев, адвокат на семейството на загиналото при катастрофата бебе, съобщава "24 часа".

"Не знам каква е целта на Лютви Местан, но не е редно да се правят каквито и да било изявления", каза Сталев. Според него единствено компетентен да установи вината за произшествието е разследващият орган.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 587

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 653

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 489

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 719

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 704

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 561

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 562

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 639

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 534

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ