20 Ноември 2025четвъртък14:02 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Между Харун ал Рашид и Христос

/ брой: 61

автор:Христо Христов

visibility 1546

За пореден път земеделският министър д-р Мирослав Найденов реши да влезе в халата на арабския владетел Харун ал Рашид и връхлетя да инспектира рибната борса на варненския кооперативен пазар. Този път обаче соловата му акция едва не ударила на камък, защото от 14 магазинчета собствениците и наемателите едва на 4 оставили вратите им отворени, ожалиха се подчинените му. Това не попречило на новоизпечения одитор под прикритие да надникне сред сергиите и да възкликне: "Колко е хубаво тук, след като миналата година разпоредих да съборят старата борса!"
За малко идиличната обстановка да бъде помрачена от стара жителка на морската столица, ожалила се пред високопоставения държавен мъж със забележката, че пенсията й не стига да опита морските дарове. Като същи халиф, Найденов извадил кесията си, платил 9 левчета за кило и дарил рибката на грейналата от радост пенсионерка.
Пиарите на МЗХ не са пропуснали да заснемат бурния щурм на шефа си към щанда със замразения калкан, като ощастливиха де що има медия с фотоси, на които се кипрят пенсионерката и руменобузия ветеринарен доктор. Не става ясно само дали е поискал и прибрал касовия бон, че да го осребри в счетоводството.
Чете човек и не вярва на очите си: розовата боичка и медийният шекер са в такова изобилие, че има опасност потребителите им да хванат диабет за цял живот. И кой знае защо спомените ми се отъркалват във времето, когато премиерстваше Иван Костов, а в Хасковско вилнееха пожари. Тогава министър-председателят и съпругата му Елена броиха сто лева, за да ощастливят баба Марушка от село Александрово, чието магаренце загинало в пламъците.
За разлика от сегашната варненска история тогава новината разпространиха журналистите. Като не пропуснаха да подложат на остър сарказъм жеста. Сега сарказъм няма, няма дори и намек за ирония. До такава степен гилдията е приела да бъде подахваща и аплодираща, че май не си и дава сметка на какво евтино представление е била поканена да присъства. Убеден съм, ако утре някой колега на Найденов плати кеш за фунийка семки и ги дари на просяк, ще бъдем свидетели на титанични адмирации, а случката ще бъде разказана от първите страници на уж сериозни издания. Нищо чудно и телевизионни екипи да се засилят да правят репортажи с късметлията. Как да не му дожалее човек за медийните копипейстници? Принудени от необходимостта да подпират падащия рейтинг на правителството, да сърбат с черпаци сиропирани бълвочи? Май е време върху такива прессъобщения да се слага печат: "Внимание! Опасно за здравето!"

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 288

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 311

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 287

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 307

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 299

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 318

/ брой: 218

Румъния увеличава вноса на ток, у нас ТЕЦ спасяват положението

visibility 282

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ