23 Октомври 2025четвъртък04:58 ч.

Млада жена умря пред болница

Заради недоизмислена организация на транспортиране с линейка от град в град изпуснаха пациентката

/ брой: 35

автор:Дума

visibility 698

34-годишна жена от Сандански със сърдечен проблем почина в двора на благоевградската болница при прехвърлянето й от една линейка в друга, за да бъде транспортирана до София.
Преди няколко месеца в столична клиника на младата жена е поставена изкуствена клапа на сърцето. Вчера тя била на работа, прибрала се вкъщи, чувствала се нормално. Съпругът й, излязъл на терасата да пуши, чул жена му да вика "лошо ми е, много ми е лошо". Съпругът се обадил на "Спешна помощ", но понеже линейката не идвала, я откарал до болницата в Сандански с личния си автомобил. Лекарите установили, че поради проблем с изкуствената клапа белият й дроб започнал да се пълни с кръв. Взето е решение младата жена да бъде транспортирана за София. Поради организацията на "Спешната помощ" санданската линейка има право само да закара нуждаещия се до ЦСМП-Благоевград, където се прехвърля на благоевградска линейка, след което се транспортира за столицата.
Малко след полунощ санданската линейка с пуснати светлини паркира пред спешно-приемно отделение на МБАЛ - Благоевград, където я очаква лекарски екип и реанимобил на ЦСМП-Благоевград. За съжаление жената починала при свалянето й от санданската линейка. Качена на благоевградската линейка, изпадналата в клинична смърт жена е закарана в ОАРИЛ на 150 м от спешното. Дежурните в реанимацията не са могли да направят нищо, за да я върнат към живота.
Разбрали за смъртта, шокираните близки с писъци нахлули в реанимацията. Положението било овладяно, след като дежурните лекари извикали охраната.
Ако въобще в случая има някаква грешка, тя е на придружаващия лекарски екип от Сандански, който, щом е видял, че положението е много тежко, е трябвало да закара жената директно в реанимацията на МБАЛ, а не да прави опит да я прехвърля на благоевградската линейка, коментираха запознати.

Такситата в София поскъпват с 18,6%

автор:Дума

visibility 2733

/ брой: 197

Бюджетният дефицит на България стигна 3% през 2024 г.

автор:Дума

visibility 2728

/ брой: 197

Търсенето на жилища изпреварва предлагането

автор:Дума

visibility 2941

/ брой: 197

45% от чиновниците у нас обядват за над 10 лв.

автор:Дума

visibility 2667

/ брой: 197

Кремъл: Няма дата за среща Путин - Тръмп

автор:Дума

visibility 2810

/ брой: 197

Австрия и Швеция засилват мерките срещу мигрантите

автор:Дума

visibility 3092

/ брой: 197

Испания възобнови дебата за смяната на часа

автор:Дума

visibility 2855

/ брой: 197

Колумбия отзова посланика си в САЩ

автор:Дума

visibility 3006

/ брой: 197

Пиротехника

автор:Александър Симов

visibility 2512

/ брой: 197

Голямата картина

visibility 2675

/ брой: 197

Предсказуем резултат

visibility 2653

/ брой: 197

Младите гласове за пътя на България

автор:Дума

visibility 2784

/ брой: 197

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ