10 Юли 2025четвъртък01:49 ч.

Млада жена умря пред болница

Заради недоизмислена организация на транспортиране с линейка от град в град изпуснаха пациентката

/ брой: 35

автор:Дума

visibility 683

34-годишна жена от Сандански със сърдечен проблем почина в двора на благоевградската болница при прехвърлянето й от една линейка в друга, за да бъде транспортирана до София.
Преди няколко месеца в столична клиника на младата жена е поставена изкуствена клапа на сърцето. Вчера тя била на работа, прибрала се вкъщи, чувствала се нормално. Съпругът й, излязъл на терасата да пуши, чул жена му да вика "лошо ми е, много ми е лошо". Съпругът се обадил на "Спешна помощ", но понеже линейката не идвала, я откарал до болницата в Сандански с личния си автомобил. Лекарите установили, че поради проблем с изкуствената клапа белият й дроб започнал да се пълни с кръв. Взето е решение младата жена да бъде транспортирана за София. Поради организацията на "Спешната помощ" санданската линейка има право само да закара нуждаещия се до ЦСМП-Благоевград, където се прехвърля на благоевградска линейка, след което се транспортира за столицата.
Малко след полунощ санданската линейка с пуснати светлини паркира пред спешно-приемно отделение на МБАЛ - Благоевград, където я очаква лекарски екип и реанимобил на ЦСМП-Благоевград. За съжаление жената починала при свалянето й от санданската линейка. Качена на благоевградската линейка, изпадналата в клинична смърт жена е закарана в ОАРИЛ на 150 м от спешното. Дежурните в реанимацията не са могли да направят нищо, за да я върнат към живота.
Разбрали за смъртта, шокираните близки с писъци нахлули в реанимацията. Положението било овладяно, след като дежурните лекари извикали охраната.
Ако въобще в случая има някаква грешка, тя е на придружаващия лекарски екип от Сандански, който, щом е видял, че положението е много тежко, е трябвало да закара жената директно в реанимацията на МБАЛ, а не да прави опит да я прехвърля на благоевградската линейка, коментираха запознати.

Вертикалният газов коридор готов до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 1231

/ брой: 124

70% от местните данъци събрани онлайн

автор:Дума

visibility 2542

/ брой: 124

НСИ отчита бум в продажбите на дребно

автор:Дума

visibility 2587

/ брой: 124

ЕП облекчи изискванията към газовите хранилища

автор:Дума

visibility 1895

/ брой: 124

Да мразиш, че и да искаш

visibility 2219

/ брой: 124

Мъжество

автор:Марин Милашки

visibility 2547

/ брой: 124

Имперските злини на САЩ

автор:Дума

visibility 2484

/ брой: 124

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ