23 Април 2024вторник20:23 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Много шум

/ брой: 251

автор:Кристиела Симеонова

visibility 2340

Поражение за демокрацията, така в социалните мрежи британци определиха решението на Висшия съд в Лондон, че кабинетът не може да задейства без гласа на парламента процедурата по "Брекзит". Съдии активисти отменят волята народна, реагираха от партията на Фарадж. И донякъде са прави. След като британците предпочетоха да хлопнат вратата пред Евросъюза, би следвало правителството да уважи тяхното решение, към това се и стреми Тереза Мей. В противен случай какъв е смисълът от референдуми, след като пряката демокрация се оказва, че не е съвсем пряка? От друга страна обаче, британската конституция изисква одобрението на народните представители. Тъй като сигналите след референдума бяха, че мнозинството от депутатите не биха подкрепили "Брекзит", Мей се опита да прескочи техния вот, за да няма спънки пред задействането на член 50. Ако такива се появят, отново възниква въпросът - за какво беше всичко?
Много шум за нищо - така изглежда историята с британския референдум. Британците не щат в ЕС, евролидерите вирят носове с настояване решението им да се реализира час по-скоро, в същото време и двете страни дават леко назад. Според не една и две информации се обсъждат компромисни варианти, които биха забавили "Брекзит" или дори биха го отложили. За пред британците обаче Мей демонстрира категоричност - щом сме казали вън, ще излезем! По-жалкото е, че никой от европейското семейство не си извлече поука от решението на британците да скочат в неизвестното, вместо да заложат на статуквото. А то все повече не се харесва на европейските граждани, но политиците ги устройва идеално и удобно си запушват ушите за народния глас. Въпросът е докога ще издържат така? Настроенията срещу ЕС, в който еврокомисарите получават солидни суми за времето, докато си намерят нова работа, а 21 млн. безработни европейци едва преживяват, набират мощ.

Великденската трапеза поскъпва

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 77

Рязкото застудяване удари реколтата от череши

автор:Дума

visibility 348

/ брой: 77

Когато ни свърши руския петрол, бензинът поскъпва

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 77

България в еврозоната - по-реалистично е през 2026 г.

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 77

Извращения

автор:Александър Симов

visibility 333

/ брой: 77

Диверсификация

автор:Мая Йовановска

visibility 310

/ брой: 77

За 10-те постижения след Десети

visibility 303

/ брой: 77

НА ВТОРО ЧЕТЕНЕ И ГЛЕДАНЕ

автор:Лозан Такев

visibility 332

/ брой: 77

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ