09 Февруари 2026понеделник15:11 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколко думи

Мошеници за "Гинес"

/ брой: 62

автор:Александър Симов

visibility 5411

Христо Иванов трябва да бъде записан в Книгата на рекордите на "Гинес". За втори път в рамките само на 10 години той успява да остави мазните си отпечатъци върху основния закон на страната, а след това бяга в нощта като сериен убиец, за да не бъде спипан на местопрестъплението...
Заради това неговият казус има нужда не от политолог, а от профайлър от службите (онези хора, които съставят психологически профил на хищниците, за да могат да бъдат заловени). Моделът е един и същ.
Започва се с медийни фанфари за абсолютната необходимост от конституционна реформа.
Знайни и незнайни възпитаници на "Америка за България" и финансираните от тях медии започват да откриват всички проблеми в основния закон на страната.
След това юристи със съмнителен стаж и познания мятат бомбастични идеи. Така стана през 2015 г. Една година ни се обясняваше, че разделянето на ВСС на две е епична реформа, която моментално ще освободи съдебната система от зависимости и ще пусне в нея либералния дух на свободата и справедливостта. В името на тази върховна реформа, казваха великите телевизионни папагали, е необходимо и сътрудничеството с ГЕРБ и ДПС, станало известно като най-новото допълнение на "Кама сутра" с името "исторически компромис".
В крайна сметка серийният конституционен хищник беше надигран, неговите партньори разкостиха "реформата му", а той потъна из неправителствения сектор да се жали подобно на жертва на домашно насилие.
Резултатът - абсолютно безплодна промяна на Конституцията. Тя нямаше да сработи дори във варианта "Христо Иванов", с лифтинга на ДПС и ГЕРБ заприлича на някакво фентъзи създание.
2023 година. Римейк на целия трилър. Обещаваха ни бомбастична промяна и невероятно лечение на проблемите. Резултатът: конституционни бомби, потенциални кризи, юридическо безсмислие, пълен крах и абсолютна политическа катастрофа.
Заради това Христо Иванов изведнъж изпадна в амнезия и "забрави" кой е предложил текстовете за служебния кабинет. Подписът му стои пръв под тях, но човекът нищо не помни, напълно му се е изличило от паметта, направо жив да го ожалиш. Подобна политическа атеросклероза е най-добрата диагноза на управлението.
Ние дадохме властта на една шайка от телефонни мошеници, които се представяха за евроатлантици и експерти, а резултатът след тях е катастрофален провал. Поредната конституционна атомна зима, която идва всеки път щом градското дясно посегне с лапите си на бръснар към основния закон.
Много удобно днес никой не помни нищо. ГЕРБ скачат върху главата на Христо Иванов, а той тъне в забрава, подобно на герой от лирична балада.
Какви амнезийни времена доживяхме, мама му стара! 

И февруарските сметки за ток ще са по-високи

автор:Дума

visibility 298

/ брой: 26

Ръст в борсовите цени на плодове и зеленчуци

автор:Дума

visibility 277

/ брой: 26

Искат да се въведе данък върху подсладените безалкохолни

автор:Дума

visibility 297

/ брой: 26

Сивият сектор в туризма се разраства

автор:Дума

visibility 293

/ брой: 26

ТИСА предвижда данък за богатите

автор:Дума

visibility 271

/ брой: 26

ЕС дава 15 млрд. евро за водния сектор

автор:Дума

visibility 278

/ брой: 26

Гърците са "за" забрана на мрежите за деца

автор:Дума

visibility 290

/ брой: 26

Накратко

автор:Дума

visibility 277

/ брой: 26

Правя крачка назад, но оставам и вярвам в БСП

автор:Дума

visibility 290

/ брой: 26

Кога посочвате лева, кога евро?

visibility 294

/ брой: 26

Най-лесното решение, но дали е най-доброто

visibility 281

/ брой: 26

ДЕКЛАРАЦИЯ

visibility 6578

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ