26 Юли 2025събота10:42 ч.

Москва обмисля ответни санкции срещу САЩ

автор:Дума

visibility 871

Москва може да предприеме ответни мерки срещу САЩ в битката на санкции тип "око за око". Засега обаче взема само предпазни мерки. Предупреждението дойде от руският зам.-външен министър Сергей Рябков, цитиран от в. "Известия".
Припомняме, че милата седмица Вашингтон разгневи Кремъл с публикуването на списък със 210 имена на високопоставени руски политици и бизнесмени. Според Белия дом това са хора, които могат да бъдат подложени на финансови санкции, защото са се намесили по един или друг начин в провеждането на  президентските избори в Америка. След последните остри закани, разменени между Кремъл и Белия дом, отношенията между двете страни се обтегнаха най-сериозно от времето на Студената война досега.
Сергей Рябков изтъкна пред "Известия", че Москва преди е отвръщала на САЩ чрез отмяна на споразуменията в ядрената област, разширявайки списъка си с американски политици, които смята за антируски, и като нареди половината служители на американското посолство в Русия да напусне страната.
Все още има останали подобни мерки в нашия арсенал, предупреди дипломатът. Той обаче допълни, че подобно решение може да вземе единствено президентът Путин.
Въпреки лошото състояние на отношенията между САЩ и Русия, Рябков заяви, че Москва продължава да се стреми да постигне напредък със САЩ, когато става въпрос за множество споразумения и договори за контрол върху оръжията и разрешаване на конфликти.
 

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 2440

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 2502

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 2428

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 2597

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 2462

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 2430

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 2595

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 2544

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 2540

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 2681

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 3700

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ