19 Септември 2025петък01:10 ч.

Мутренски усилия

/ брой: 207

автор:Юри Михалков

visibility 2443

Юри МИХАЛКОВ



Последните дни се наслушахме на призиви за диалог и съгласие, за да не закъсала държавата. "Трябват ни работещи институции и решения", рече бившият президент Росен Плевнелиев от контактната двойка за помирение между партиите. "Очаквам другите партии да осъзнаят, че без диалог не е възможно решение", заяви шефката на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова. Томислав Дончев се напъна да ни окуражи, че имало възможности да се използва наличното европейско финансиране от над 50 млрд. лева. Отделно ГЕРБ обявиха, че внасят седем антикризисни мерки в парламента.
Никъде обаче не съзрях предложения, мерки и воля за демонтирането на мутренската държава, наследена от политиката на ГЕРБ, изпълнявана включително от цитираните лица. И срещу която българите се надигнахме последните две години.
"Трябват ни работещи институции и решения, за да не бъде разглобена тази държава", ни казва всъщност Плевнелиев. Другите партии трябва явно да осъзнаят, че не бива да се търси отговорност от ГЕРБ. Отговорност за източването на милионите от строителството на магистрала "Хемус", за рекета на фирми с такса "спокойствие", за пачките в нощното шкафче, за подкупа, който бившият финансов министър Горанов е получил от хазартния бос Васил Божков, и за още куп неща, казва ни Атанасова.
Има и рискове наличното европейско финансиране от над 50 млрд. лева, или поне част него, ефективно да потъне в корупционни практики в полза на ГЕРБ (и ДПС), ако успеят да сглобят коалиция - май това прикрива Томислав Дончев. Антикризисните мерки на ГЕРБ сигурно не са лоши, но също така ще циментират мутренския модел, защото ще се използват за съхранението му.
"Изкристализира, че ГЕРБ не искат да говорят по темата "корупция", обобщи бившият министър на образованието Николай Денков. Няма и да искат, защото иначе отиват в небитието. Ако трябва да перифразирам крилата сентенция, ГЕРБ искат да правят нова политика със старата мутренска държава. Да се обърнат за справка към бардаците дали е възможно.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ