12 Юли 2025събота17:58 ч.

МВнР пита Канада за гражданството на Кирил Петков

/ брой: 156

автор:Дума

visibility 514

Външното министерство е изпратило запитване чрез посолството ни в Канада за наличието на канадско гражданство на Кирил Петков към датата на назначаването му за министър на икономиката. Това съобщиха от МВнР във връзка с писмен въпрос от депутата от ИТН Димитър Гърдев до външния министър Светлан Стоев. МВнР очаква отговор, като няма регламентиран срок за неговото получаване. 

"Спокойно мога да кажа, че направих отказ от канадското си гражданство, преди да встъпя като министър. Знаех, че съществува тази процедура, и в първия момент, в който бях поканен за министър, направих този отказ. Той е нотариално заверен, имам пълната документация", увери в петък икономическият министър.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ