02 Юли 2025сряда21:16 ч.

МЗ обеща 7 диализни апарата за Видин

/ брой: 14

автор:Дума

visibility 659

Хемодиализното отделение на МБАЛ "Св. Петка" във Видин ще получи 7 нови апарата за хемодиализа и 6 диализни кресла, съобщи зам.-здравният министър Бойко Пенков. По думите му обществената поръчка приключила, има избран изпълнител и предстои сключването на договора за доставка. Компромис с безопасността на пациентите не се прави, увери д-р Пенков. 

Относно констатацията на Изпълнителната агенция "Медицински одит", че част от персонала и пациентите в отделението по нефрология не са ваксинирани срещу хепатит Б, д-р Пенков заяви, че ваксината е препоръчителна, но не задължителна. От МЗ припомнят, че през октомври 2018 г. ведомството отпусна близо 5 млн. лв. за ремонт и купуване на хемодиализна техника и оборудване за 29 болници в страната.

Както ДУМА писа, одит установи редица нарушения във видинската диализа при проверката, която бе извършена по сигнал на пациенти. 

Токът и парното поскъпват по-малко от очакваното

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 119

Печалбата на банките стигна 1,6 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 450

/ брой: 119

Дефицитът в бюджета надхвърля 2,6 млрд. лева

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 119

ЕП с най-лоша оценка за Северна Македония

автор:Дума

visibility 552

/ брой: 119

Режат бонусите за опасен труд в Румъния

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 119

Русия превзе изцяло Луганска област

автор:Дума

visibility 480

/ брой: 119

Накратко

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 119

Безумия

автор:Александър Симов

visibility 488

/ брой: 119

Пагубен модел

visibility 502

/ брой: 119

Да възстановим честния вътрешнопартиен диалог

visibility 477

/ брой: 119

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ