Над 120 ученици от столичните 140. СУ „Иван Богоров“, 18. СУ „Уилям Гладстон“ и 20. ОУ „Тодор Минков“ се включиха в спортен празник, организиран от Държавната агенция за закрила на детето. Събитието е част от Националната кампания срещу насилието над и между деца „Бъди смел, бъди добър!“.
По време на празника децата участваха в различни спортни игри и състезания, насърчаващи духа на отборност, толерантност и взаимопомощ. Най-вълнуващ момент беше флашмобът, в който всички участници се подредиха във формата на усмихнато лице, за да покажат ясно посланието, че агресията и насилието нямат място в обществото.
Д-р Теодора Иванова, председател на Държавната агенция за закрила на детето, отправи послание към учениците: „Бъдете добри един с друг, помагайте си и влагайте енергията си в полезни и позитивни неща. Като истински успешни спортисти бъдете толерантни и уважаващи другите, за да постигате ценни победи в живота.“
Кампанията „Бъди смел, бъди добър!“ се провежда за втора поредна година и има за цел да промени обществените нагласи, като постигне нулева толерантност към всякакъв вид насилие над и между деца. Тя се реализира в рамките на Националната програма за превенция на насилието и злоупотребата с деца (2023-2026 г.) и цели да изгради по-безопасна и подкрепяща среда за младите поколения.

