13 Юли 2025неделя01:18 ч.

Намаляват изпитите и оценките в училище

Само по български и математика ще има тестове след IV и VII клас, другите предмети отпадат

/ брой: 166

автор:Дума

visibility 449

Националното външно оценяване след ІV и VІІ клас ще е само по предметите български език и литература и математика, останалите предмети, по които досега се държат изпити, отпадат. Това предвижда проект на Държавния стандарт за оценяване на резултатите от обучението на учениците, представен вчера в МОН. Външно оценяване ще се въведе и след Х клас, там е предвиден и изпит по чужд език.
Проектът определя само минимален брой текущи изпитвания през първия и втория срок по различните предмети - от 2 до 4, според броя часове за изучаване на всеки предмет. Учителите сами щели да определят колко пъти да изпитват. Когато изпитват ученик, педагозите трябва пред целия клас да аргументират оценката, която му поставят.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ