12 Септември 2025петък09:14 ч.

НАП е запорирала акциите на Божков в лотарийните фирми

автор:Дума

visibility 189

Националната агенция по приходите e запорирала мажоритарните пакети в "Ню геймс" и "Евробет", собственост на задържания в Обединените арабски емирства хазартен бос Васил Божков, съобщава "Капитал".
Според изданието, още на 6 февруари данъчните са наложили запори върху дялове на две от компаниите на хазартния бос, чрез които се държат контролните пакети в "Ню геймс", която организира "Национална лотария", "Евробет" - собственик на "Лотария България" и на дружеството, което се води собственик на самолета на Васил Божков. Основанието за запорите е "предполагаеми публични вземания". Това би трябвало да означава, че при проверка или ревизия НАП е открила потенциални данъчни нарушения, за които тепърва ще издава акт, а предварителната обезпечителна мярка има за цел да се запази имуществото, което евентуално би могло да бъде използвано, за да се погаси задължението към държавата.
НАП е наложила запор и на "Евробет партнърс". Това е дружеството, което притежава 51% от "Евробет", като останалите 49% са на гръцката Intralot, контролирана от Сократис Кокалис. "Евробет" организира другата частна "Лотария България". В "Евробет партнърс" Божков притежава 52% през "Диджитъл сървисиз" и още 10% през "Сигуро". По 10% имат още и дружества на другите обвинени за участие в престъпната му група Александър Тумпаров и Борис Бекяров, както и Елена Динева, за която самият Божков говореше като за "жена ми" покрай претърсванията на офисите на компаниите и жилищата му от прокуратурата, информира "Капитал".
Запорите ще доведат единствено до ограничаване на възможностите на Васил Божков да се разпорежда с дяловете си.

КНСБ подозира картел при млечните продукти

автор:Дума

visibility 531

/ брой: 169

Пускат в неделя цялата магистрала "Европа"

автор:Дума

visibility 550

/ брой: 169

България губи 626 млн. евро заради митата на САЩ

автор:Дума

visibility 575

/ брой: 169

Зърнопроизводители искат среща с агроминистъра заради сушата

автор:Дума

visibility 617

/ брой: 169

Руски дронове свалени в Полша

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 169

Фон дер Лайен призова за нова Европа

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 169

Вучич се извини на евродепутатите

автор:Дума

visibility 603

/ брой: 169

Накратко

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 169

Новият враг

автор:Александър Симов

visibility 579

/ брой: 169

За България, с любов!

автор:Таня Глухчева

visibility 674

/ брой: 169

Озаптете го!

автор:Таня Глухчева

visibility 585

/ брой: 169

Ден за размисъл и единение

автор:Дума

visibility 559

/ брой: 169

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ