29 Април 2026сряда13:13 ч.

НАП започва масови проверки на търговски обекти

/ брой: 110

автор:Дума

visibility 1264

Националната агенция по приходите (НАП) започва лятната си кампания за проверка на търговските обекти в цялата страна. Това заяви пред бТВ изпълнителният директор на приходната агенция Румен Спецов. Той призова всички собственици на търговски обекти да проверят касовите си апарати преди началото на сезона.  Има тенденция за неиздаване на касови бележки, за откриване на устройства, които не подават данни към НАП, но това не е нещо ново, каза Спецов.
Според него методът "таен клиент" е много ефективен - в този случай данъчни служители правят контролна покупка в определения обект, проверяват дали се издава касова бележка, а след това чрез мобилно приложение проверяват дали данните от тази касова бележка отиват към НАП. Румен Спецов обясни, че вече има няколко случая на запечатани за срок от 14 дни заведения.
Първата административна мярка е налагане на глоба. Последва и принудителна административна мярка - запечатване на търговски обект за срок от 30 дни в зависимост от това дали нарушението е за първи път, а минималният период е поне 14 дни, обясни Спецов.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ