25 Юли 2025петък02:05 ч.

Национална стачка блокира Франция

/ брой: 235

автор:Дума

visibility 1534

Франция бе блокирана от историческа по мащабите си стачка на държавните служители срещу пенсионната реформа на президента Еманюел Макрон. Парализирани бяха транспортът и услугите в цялата страна. Обявени бяха 240 митинга срещу пенсионната реформа, която предвижда универсална пенсионна система и отмяна на десетките специфични пенсионни режими.

Президентът Еманюел Макрон иска да опрости пенсионна система на Франция. Според президента системата е несправедлива и твърде скъпа. Макрон иска единна система, базирана на точки, по която за всяко дадено евро всеки пенсионер има равни права.

Миналите опити за пенсионна реформа не завършиха добре. Консервативното правителство на бившия президент Жак Ширак през 1995 г. прие исканията на синдикатите след седмици сериозни протести.

Стачката в цялата страна е един от най-големите протести от десетилетия. Транспортните съюзи не са определили крайна дата за стачката.

250 000 работници не стигат в икономиката

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 135

Оттеглиха решението за държавните магазини

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 135

Такситата с двойно обозначени цени от 31 октомври

автор:Дума

visibility 461

/ брой: 135

Бизнесът иска повече търговски служби в Китай и Германия

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 135

Балканите горят от жега и нехайство

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 135

Захарова цитира Библията срещу отменен концерт

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 135

Кишинев иска в ЕС заедно с Киев

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 135

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 459

/ брой: 135

За пожарите и доброволците

visibility 467

/ брой: 135

Вредният Зеленски

автор:Юри Михалков

visibility 520

/ брой: 135

Вътре сме! Или за детайлите в сянка

автор:Гарабед Минасян

visibility 502

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ