25 Юли 2025петък05:46 ч.

Най-често вземаме кредит за ремонт, стари дългове и покупка на кола

/ брой: 291

автор:Дума

visibility 942

Най-често българите вземат потребителски кредити за ремонт на дома, обединяване на задължения и пари в брой. Най-високата средна сума е за консолидация - 5325 лв. На второ място са кредитите за покупка на автомобил със средна сума от 4776 лв., а на трето за ремонт на дома с 4056 лв. Това показват данните от първото издание на обзора "Потребителският кредит на българина", изготвен от "БНП Париба Лични Финанси" - България, за периода май-ноември 2015 г. Най-активните региони на кредитния пазар са София и Пловдив, а най-малко кредити се вземат в Смолян и Търговище.
В периода май-ноември българите най-често са кандидатствали за потребителски кредит за ремонт на дома. Това включва различни дейности като вътрешни ремонти, изолация, смяна на дограма, ремонт на покрива и др. На второ място са кредитите за обединяване на задължения, които компанията пусна в края на 2014 г. Техният максимален размер от 30 000 лв. дава възможност на хората да консолидират няколко плащания към различни финансови институции и така да спестят време и пари, като заплащат само една вноска.
Много хора предпочитат да получат пари в брой за финансиране на своите проекти и това е третата най-често посочвана причина за кандидатстване за потребителски кредит. Така те не само покриват ежедневни разходи или заплащат комунални услуги, но и финансират пътувания, плащане на комунални сметки, покупка на техника и др. Наблюдава се и засилен интерес към покупката на автомобили.
Най-активни на пазара на потребителското кредитиране са клиентите на възраст между 30-60 години - 66,76% от запитванията. На второ място са клиентите под 29 години с 23,27%, а най-слабо активни са тези над 60 години - с 9,97%.
 

250 000 работници не стигат в икономиката

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 135

Оттеглиха решението за държавните магазини

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 135

Такситата с двойно обозначени цени от 31 октомври

автор:Дума

visibility 461

/ брой: 135

Бизнесът иска повече търговски служби в Китай и Германия

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 135

Балканите горят от жега и нехайство

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 135

Захарова цитира Библията срещу отменен концерт

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 135

Кишинев иска в ЕС заедно с Киев

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 135

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 459

/ брой: 135

За пожарите и доброволците

visibility 467

/ брой: 135

Вредният Зеленски

автор:Юри Михалков

visibility 520

/ брой: 135

Вътре сме! Или за детайлите в сянка

автор:Гарабед Минасян

visibility 502

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ