09 Септември 2025вторник14:06 ч.

Нено Димов е с обвинение и заради концесията на „Юлен“

автор:Дума

visibility 976

Нено Димов е обвиняем заради условията на концесията на ски зоната в Банско. До момента бившият екоминистър бе с повдигнато обвинение заради водната криза в Перник. От днешно съобщение на прокуратурата става ясно, че срещу Димов има образувано досъдебно производство за извършени действия по служба, свързани с концесията на ски зона „Банско“, чийто концесионер е „Юлен“ АД. Още в деня, в който Димов бе арестуван, се появи информация, че прокуратурата е иззела документи, не само свързани с водната криза, но и с концесията в Банско. Досега обаче обвинения нямаше.

Днес, 31 януари 2020г., Специализираната прокуратура отдели материали от досъдебното производство, по което в качеството на обвиняем за умишлена безстопанственост е привлечен бившият министър на околната среда и водите Нено Димов, съобщиха от пресцентъра на спецпрокуратурата.

Предметът на разследване по новообразуваното досъдебно производство са извършени действия по служба от бившия министър на околната среда и водите, свързани с концесията на ски зона „Банско“, чийто концесионер е търговското дружество „Юлен“ АД.

Разследването е по отделени материали от делото за водната криза в Перник, по което бившият министър на околната среда и водите е обвинен за умишлена безстопанственост.

Разследването е възложено на следователи от Следствения отдел при Специализирана прокуратура и по него се извършват активни действия по разследването.

Бившият екоминистър е в ареста от 9 януари с обвинение за умишлена безстопанственост, довела до източването на язовир "Студена" и изправянето на Перник пред водна криза.

Апелативният специализиран съд го остави за постоянно в ареста, защото можел да повлияе на свидетели по делото или да извърши друго престъпление.

Започна международно учение за реакция при кризи и бедствия

автор:Дума

visibility 311

/ брой: 167

МТСП: Подкрепяме инспекторите си

автор:Дума

visibility 308

/ брой: 167

Работник падна от скала

автор:Дума

visibility 310

/ брой: 167

АЕЦ "Белене" може да се изгради с европейски партньор

автор:Дума

visibility 381

/ брой: 167

98 лв. струва потребителската кошница

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 167

Недостигът в БДЖ ще достигне 70 вагона до края на годината

автор:Дума

visibility 322

/ брой: 167

Чакаме 650 млн. евро по ПВУ през октомври

автор:Дума

visibility 278

/ брой: 167

Тръмп и Путин биха искали Европа да бъде разединена

автор:Дума

visibility 320

/ брой: 167

Норвегия провежда парламентарни избори

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 167

Левите печелят местния вот в Аржентина

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 167

Хиляди учители протестираха в Букурещ

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 167

Следващият президент ще бъде ляв

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 167

Памет, а не забрава!

автор:Боян Бойчев

visibility 322

/ брой: 167

Дайте истината

visibility 297

/ брой: 167

От провал до победа

автор:Барбара Пейчинова

visibility 294

/ брой: 167

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ