02 Март 2026понеделник14:25 ч.

Нинова: Държавата да намери механизъм за обезщетяване на хората под карантина

автор:Дума

visibility 182

Настояваме правителството да събере работодатели, НОИ, НЗОК и лекари, за да се намери адекватен механизъм и държавата да поеме разходите и обезщетенията на хората, които ще са под карантина заради коронавируса. Това коментира лидерът на БСП Корнелия Нинова. Тя не скри тревогата си във връзка с разпространението на вируса. Ще подкрепим всички разумни мерки на правителството за защита на българските граждани, но това не трябва да става за сметка на хората, категорична бе Нинова. По думите й указанията от вчера, към онези, които са в „доброволна карантина“, да ползват платен или неплатен отпуск, са неадекватни и несправедливи.
Държавата в този момент трябва да си поеме отговорността, добави Нинова.
Според нея контролът върху злоупотребите с болнични също е в ръцете на държавата. Настояваме за държавна позиция, правителствена и адекватни мерки, но не за сметка на хората. Не може да си губят отпуските или да плащат, че има такава опасност в България, обясни още лидерът на левицата.

 

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 8998

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 9047

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 8880

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 6245

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 4991

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 9225

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 9499

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ