20 Февруари 2026петък17:11 ч.

Нов младежки информационен център отвори врати в Силистра

автор:Дума

visibility 2420

На 28 февруари 2020 г. в Силистра отвори врати нов младежко-информационен център. Той е вторият, който открива евродепутата от Групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите в Европейския парламент г-жа Цветелина Пенкова. 

Целта е този център да бъде място за споделено учене, работа и допълнителна професионална подготовка за млади хора, зони за развлечение и пространство за споделяне на идеи и инициативи. Центърът е замислен като пространство за всеки, който има идеи за България и ЕС, който има нужда от помощ в търсенето на информация и възможности. 

„За мен Силистра е специално място, част от моето семейство е от този край на България, затова искам да дам още една възможност на младите хора тук да имат свободен достъп до темите и проблемите, които се разискват в Европейския парламент и останалите институции на Съюза. Една от основните ми идеи е в този център да могат да идват хора и да се запознават с дейността ми, да разбират за решенията, които се взимат в комисиите, на които съм член“, каза по време на откриването г-жа Пенкова. 

В Центъра ще се организират срещи с успешни личности и интересни хора, ще се предоставя информация за европейски програми, и реализиране на творчески и бизнес идеи както от местно естество, така и в национален и международен аспект.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ