14 Юли 2025понеделник17:18 ч.

СНИМКА НОВ СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР

Нов симфоничен оркестър представя фестивала "Царско село"

/ брой: 183

автор:Дума

visibility 884

Шестото издание на фестивала "Царско село", организиран от Нов симфоничен оркестър, ще се състои на 25, 26 и 27 септември под патронажа на Мачей Шимански, посланик на Полша, и със съдействието на Полския институт в София и Министерството на културата, научи ДУМА от Веселин Добрев.
Нов симфоничен оркестър с концертмайстор Дора Димитрова ще открие фестивала на 25 септември от 19,30 ч. В програмата - Жан Филип Рамо - La cupis (от 6 концерта за секстет), Карло Джезуалдо - Moro, lasso, al mio duolo (от Мадригалска книга 6), Освалдо Голихов - Last Round, Гражина Бацевич - Концерт за струнни.
Камерният състав "Дроп даун къмюнити" ще изпълни на 26 септември от 19,30 ч. Седем прелюдии и фуга за 13 солиращи струнни инструмента от Витолд Лютославски и Дивертименто 7, сол мажор от Йозеф Хайдн.
На фестивала гостува клавирният квартет "Метрополис" от Катовице, Полша. На 27 септември от 19,30 ч. ще звучат Клавирен квартет от Любомир Пипков и Клавирен квартет в сол минор от Йоханес Брамс.
Билети може да се купят от мрежата на Ивентим.


ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ