16 Септември 2025вторник04:29 ч.

Нови мерки за безопасността на служителите при проверки на пътя

автор:Дума

visibility 496

Допълнителни мерки и указания към личния състав на СДВР, ОДМВР, Дирекция „Жандармерия“ и ГДНП разпоредиха министърът на вътрешните работи Христо Терзийски, главният секретар на МВР гл. комисар Ивайло Иванов и ръководството на ГДНП. Повод са последните инциденти със служебни автомобили. Целта е  гарантиране на живота и безопасната работа на пътните и патрулиращите полицаи. По време на всички инструктажи ще се насочва вниманието на служителите към безопасността при управление на МПС и недопускането на инциденти при обработка на пътни инциденти или други сигнали.

Припомняме, че преди дни младши автоконтрольор в група „Пътен контрол“ към РУ – Нова Загора, загуби живота си при изпълнение на служебния си дълг, докато извършваше проверка на пътя.

Снощи, на бул. Цариградско шосе“ в посока изход, екип на Пътна полиция се е отзовал на сигнал за лек пътен инцидент в бус лентата. По време на работата на служителите  лек автомобил е ударил спрелия патрулен автомобил. При този инцидент няма пострадали служители, но е пореден повод всеки един от нас да осъзнае, че безопасността на пътя е споделена отговорност.

 

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ