17 Юли 2025четвъртък00:47 ч.

Обвиниха лекари за фалшиви епикризи в Пловдив

/ брой: 16

автор:Дума

visibility 295

Пловдивската окръжна прокуратура е повдигнала обвинения срещу петима български граждани - трима лекари и две лица от Асеновград. Те са обвинени по чл. 321 от Наказателния кодекс - за "участие в ръководството на организация или група, която чрез използване сила или внушаване на страх сключва сделки или извлича облаги". За това престъпление наказанието е затвор от 3 до 8 години.
Милена Р. е привлечена под наказателна отговорност като организатор и ръководител на групата. Задържана е за 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. За три денонощия е арестувана и Славка П., лекар от пети състав на ТЕЛК. Останалите трима обвиняеми - Димитър Р., съпруг на Милена Р., и лекарите Валентин Г. и Костадинка П. са пуснати под парична гаранция от по 2000 лв.
Групата извършвала престъпления, предмет на разследване, съобщиха от прокуратурата. Ставало дума за подкупи, документни и престъпления по служба, но това ще се уточнявало в хода на разследването. Установява се и от колко време е действала "организацията".
 

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ