Омара Портуондо пристига в петък
Легендарната певица поиска мед и лимони, преди концерта тя и музикантите имат среща с български фенове
/ брой: 165
Омара Портуондо и оригиналният оркестър на Буена виста соушъл клъб ще изнесат един неповторим концерт в петък в зала 1 на НДК. Великата певица и кубинските виртуози са скромни в изискванията си към организаторите преди събитието. Омара и компания са постоянно на път, но не се разделят от любимата си кубинска кухня. Така и в София пред родните специалитети музикантите предпочитат кубинската храна, плодове, мед и лимони, научи ДУМА от Павел Атанасов. Омара Портуондо пристига с над 20 души екип, 14 от които са музиканти. Сред имената, които ще излязат на сцената с гранд дамата на кубинската музика, са Гуахиро Мирабал (тромпет), Хесус Агуахе Рамос (тромбон и музикален директор на оркестъра), както и вокалистите Идания Валдес и Карлос Калунга.
Световноизвестните артисти, които пристигат у нас по покана на "Лауд концертс" и Джаз ФМ радио, ще пренeсaт Хавана в зала 1 на НДК. В петък вратите на залата ще отворят в 18.30 ч., а концерът ще започне в 20 ч.
Шестима от най-верните слушатели на Джаз ФМ радио ще се срещнат на живо с 81-годишната Омара Портуондо и музикантите броени минути преди концерта, научи ДУМА от Мирослава Кръстанова. За да имат възможността да се запознаят с виртуозите на кубинската музика, слушателите трябва отговорят на въпроса "Защо искам да се срещна с Омара Портуондо и музикантите от оригиналния оркестър на Буена виста соушъл клъб?" и да изпратят своя отговор на studio@jazzfmbg.com. Специално жури от екипа на радиото ще определи шестимата късметлии, които ще спечелят великото изживяване. Имената им ще бъдат обявени днес в 16.30 ч. в предаването "Следобедни импровизации" на живо в ефира на Джаз ФМ радио.
Билети за събитието все още може да бъдат купени в мрежата на Ticketstream.bg, магазините на Office1Superstore, TBI Credit, Orange, Multurama, На тъмно и Билетния център в НДК.