13 Юли 2025неделя15:51 ч.

Опасно за България

Политическите баталии са нужни само на неосъществени политици, общественици и фюрери

/ брой: 118

автор:Васил Попов

visibility 2611

Много опасни за България са изявите на един отявлен партизанин на име Волен Сидеров напоследък. Не защото в някои неща той не е прав, а защото не знае как да го направи. Но нашата задача днес не е да му даваме акъл. Акъл се дава там, където има да се налее. Насила хубост не става. Към такива разсъждения (и, разбира се, още по-многобройни и разнопосочни) ни навеждат изявите на този партизанин в последно време.
Нещата трябва да бъдат разделени. Едно е меракът на Сидеров, друго е реалността. А реалността показва следното - храмовете, в които се изповядва мюсюлманската религия, са мощно озвучени отвън, което дразни християните, атеистите и всички, живеещи около джамиите. Дразни и гостите на съответния български град, които не са мюсюлмани. Мощните високоговорители, призоваващи мюсюлманите към молитва пет пъти на ден и особено в петък, са оправдани в страни, където основната религия е ислямът. Не са оправдани в християнска държава.


Активистите на партия "Атака", подведени от лидера си, очевидно не са наясно как трябва да се противодейства на войнстващ ислямизъм
Снимка БГНЕС

Тези дни един деец на ДПС си позволи да направи паралел между мощните децибели, с които ходжата призовава правоверните към молитва, с камбанния звън на християнските храмове. Това е кощунство, това е открит опит да се оправдае едно неконституционно проявление в една християнска държава. В този смисъл ние можем спокойно да обвиним столичния кмет Фандъкова и всички общинари за безхаберието им, че над София се леят воплите на някой си имам, усилени в стотици децибели, кой знае защо.
Можем ли да си представим в центъра на Истанбул или в центъра на Анкара, или в центъра на която и да е мюсюлманска държава един християнски храм да се накичи отвън с тонколони и да стресне всичко наоколо с мощното: "Благословен Бог наш!", "Алилуя!" и "Многая лета!"? Не можем. Това не може да се случи. Държавната власт незабавно би разстреляла такъв храм с оръдия. Защото законите на исляма са едни, а редът в християнската държава е друг. Разликата е в това, че радикалните ислямисти са сурови и жестоки, а християните, като ги зашлевят по едната буза, си подават и другата.
Активистите на партия "Атака" очевидно не са наясно как трябва да се противодейства на войнстващия ислямизъм. Те са подведени от своя лидер, на когото не му стига депутатската позиция и излиза в откровен уличен сблъсък. Как да му подскажем, че по този начин той слиза в мазето на политиката, а не се извисява там, където му се иска? Трудно е. И както и да му го обясняваме, едва ли ще го разбере. По обясними причини - в главата му е само това, което той си мисли. Ето един опасен за България човек. Защо? Защото с такива улични провокации ще влезе в световните информационни емисии в негативен план. Няма да извлече дивиденти за предстоящите избори. А на него така му се иска...
Добре е, че политическите партии, представени в парламента, а и извънпарламентарните, се разграничиха от "Атака". Когато основни политически сили се разграничават от една партия, това е опасно за България.
Много опасно за България е и да се раздухва етническа омраза или верска, или религиозна, няма значение каква. Тук хората от векове живеят заедно, познават се, обичат се, на моменти се мразят, на моменти спорят, после пак се сдобряват и в крайна сметка са заедно. Сега някой, като се опитва да ги разпилее, да ги разедини, да ги противопостави, какви дивиденти ще спечели? Политически? Може би - да. Но сигурно то ще бъде много за кратко. Който лежи на такава кушетка, трябва да знае, че дъските й са гнили.
Тук трябва да поставим и въпроса кому е нужна подобна конфронтация. Не е нужна на всички нас - българи, турци, цигани, арменци, евреи, власи, помаци, македонци и каквито още се сетите, които се определяме като български граждани. Не е нужно на дошлите да живеят в нашата страна англичани, японци, китайци, араби, руснаци. Такава политическа баталия е нужна на неосъществени политици, общественици и фюрери. Ето кое е най-опасното за България.


 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6031

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4096

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4707

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5601

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4125

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4173

/ брой: 126

Тупик

visibility 5730

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5002

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 5910

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 5795

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ