26 Февруари 2026четвъртък00:07 ч.

Опасност от лавини в планините

автор:Дума

visibility 581

Лавинната опасност в планините остава, предупреждават от Планинската спасителна служба,  цитирано от БНР. Топлото време прави снега неустойчив, а вятърът води до пренос на снежна маса.

От Спасителната служба съветват любителите на зимните спортове да бъдат внимателни и да карат само по маркираните писти. Хората отишли в планината на разходка първо да се информират за метеорологичната обстановка в района, в който искат да отидат.

Иван Драгошинов от Планинската спасителна служба към БЧК съобщи и в кои планини лавинната опасност остава висока.

„Пирин, Рила, в Мальовишкия циркус и високите части на Мусаленския циркус, а тука на Витоша в района на Капакливец и естествено Стара планина - Джендема. Хората, когато искат да се разходят, нека първо да се запознаят с метеорологичната обстановка в района, в който искат да отидат, внимателно да се кара, теренът да бъде само на ски пистите. Статистиката в момента показва, че от началото на 2021 година имаме 17 акции, което наистина е сериозно като цифра. За жалост само двама са със застраховки“, посочи Драгошинов.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 2273

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 2308

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 2235

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 2173

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 2318

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 2253

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 2260

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2226

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 2290

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 2267

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 2246

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ