14 Юли 2025понеделник12:24 ч.

Операция "Майките"

/ брой: 122

автор:Георги Георгиев

visibility 5397

Столичният КАТ обяви вчера акция, вероятно по повод Международния ден на детето, че ще следи за майки с колички, които неправилно пресичат улицата. След като бъдат разкрити, нарушителките ще отнесат санкция. Надяваме се този път да минем без фрази от рода на: "И тъй като сте си абсолютен престъпник, на колене." Също така, много ни се иска да няма катаджии с качулки, проснати по очи майки и закопчани с белезници бебета.
За служителите в МВР би било полезно да погледнат как майки и татковци или бъдещи такива коментират акциите на ръководството им в интернет форумите. Общото впечатление е за пълно неприемане на подобна медийно насочена акция. И причината не е, че българинът по природа е злостен нарушител дори на елементарните правила за движение по пътищата. Причината се корени в това, че: тротоарите са тесни, разбити и обикновено заети от кофи за боклук, автомобили и сергии; подлезите са недостатъчно и невсички са пригодени за детски колички. Майките с колички и без това се чувстват наказани, че трябва да слаломират из града, а сега се предлага и да бъдат глобявани за това, че зорлем стават нарушители. От операция "Майките" ефект няма да има - нито финансов, нито образователен. Най-много да се роди нов виц за милиционери.

Солени глоби за каране в аварийната лента

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

Солени глоби за шофьорите, ако карат в аварийната лента

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Oще 77,6 млн. лв. от Европа за социални електромобили

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 127

Няма интерес към безплатните антибиотици за деца

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 127

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 68

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 80

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 69

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 67

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 67

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 73

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ