10 Юли 2026петък19:13 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Още оставки по скандала "Хризантема"

автор:Дума

visibility 1056

Поредна оставка по скандалния случай в дома за деца в Гарбово бе приета днес. Кметът на града Таня Христова прие заявлението за освобождаване на Даниела Василева, Директор на дирекция "Образование и социални дейности" в общината. Още преди седмица левицата в града попита защо Василева все още е на поста си, след като стана ясно, че проверките на дома не са дали резултат и се е стигнало до насилие. Миналата седмица бе уволнена директорката на център "Хризантема" Маринела Лазарова.
В този скандал невинни няма, коментира случая депутатът от БСП Кристина Сидорова. Тя поздрави кмета Христова за решението да приеме оставката на Даниела Василева. Добави обаче, че се надява всички по веригата да понесат отговорността си. В историята с центъра на ул. "Хризантема" невинни няма, категорична бе Сидорова. Тя разкритикува представители на социални служби, които не са посещавали на място центровете, а са работили по доклади без да напускат кабинетите си.
Според нея е важно да не се постави под въпрос деинституционализацията. Тя поиска инвестиции в персонал – адекватни обучения и контрол върху работата.
 

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 348

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 230

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ