16 Септември 2025вторник00:11 ч.

От рагтайм до съвременни джаз пиеси във втората вечер на фестивала

/ брой: 152

автор:Вилиана Семерджиева

visibility 1319

Интерпретации на класически джаз теми и оригинална съвременна музика от последния си авторски проект, записан тази година, представиха на Банско джаз фест Петър Салчев и Октет Пловдив. Добре познат на българската и на международната сцена, Салчев осъществява творческо сътрудничество с наши и чуждестранни изпълнители, гостува на всички джаз фестивали у нас. Като солист на Октет Пловдив се представя с характерния си стил в изразните средства на съвременното джаз пеене и музициране.

Във втората вечер на фестивала звучаха и вечните песни на Ела Фицджералд, Луис Армстронг, Франк Синатра, Били Холидей, Нат Кинг Кол и други в изпълнение на Марина Господинова, със специалното участие на Михаил Йосифов - тромпет. "Златните години на джаза" отдава почит на великите изпълнители, чиито песни не спират да вълнуват и днес.

Александров рагтайм бенд за пореден път въодушеви публиката в Банско с рагтайм и диксиленд. Създаден през лятото на 1986 г. от Румен Александров - банджо, бендът се изявява за първи път през април 1987 г. на Младежката джаз сцена в Пловдив. През годините концертира в различни като вид и брой инструменти формации. В началото основно е трио - кларинет, банджо, туба, понякога квартет с пиано, а в други случаи са прибавени тромпет, тромбон и саксофон. На фестивала в Банско бендът представи програмата си заедно с певиците Десислава Тилева и Мери Начева.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ