10 Юли 2026петък21:18 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Папата отслужи празнична меса пред празната катедрала „Св. Петър“

автор:Дума

visibility 1065

Папа Франциск поведе празничната служба за Цветница според католическия календар, но пред празната катедрала „Св. Петър“. Традиционната меса се отбелязва с палмови и маслинови клонки, които бележат влизането на Исус в Йерусалим в навечерието на ареста и мъченичеството, ден преди Страстната седмица. На месата тази година, заради ограничителните мерки срещу коронавируса, присъстваха само няколко кардинала и монахини. Службата се излъчваше на живо на портала Vatican News и още няколко телевизионни канала, предаде БГНЕС.

Днес, когато се разгръща драмата на пандемията, когато доверието е нарушено, очакванията са измамени, появява се чувство на самота. Исус казва на всички ни:„ Смели човече, отвори сърцето си за моята любов, почувствай подкрепата на Господа “, заяви папата.

Както по-рано беше обявено във Ватикана, всички церемонии и шествия от предстоящата Страстна седмица ще се провеждат в същата форма - без енориаши, включително традиционното за католиците шествие, което понтификът ще проведе на Разпети петък в главната католическа катедрала, а не в близост до стените на Колизеума, както се прави от векове. Участие на вярващите не се предвижда поради пандемията от коронавирус. В Италия и други страни се препоръчва енориите да отлагат шествията.

В същото време в Италия официално е позволено хората да ходят на църква поотделно.

Досега във Ватикана са установени седем случая на коронавирусна инфекция. Всички заразени не са имали личен контакт с Папата. Все пак на Понтифика бе направен тест, който се оказа отрицателен.  

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 928

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 799

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ