04 Май 2024събота17:36 ч.

Вратарят Янко Георгиев спасява шут на Георги Миланов, преди Борислав Цонев да го простреля с добавка

Първа победа на Левски

Боби Цонев и Георги Миланов изтеглиха отбора до обрата над Царско село

/ брой: 156

visibility 221

Левски най-после постигна победа през сезона, след като в двубой от IV кръг на efbet Лига съкруши Царско село с 3:1 на "Георги Аспарухов". Успехът обаче не дойде лесно за "сините", които изоставаха на почивката след попадение на Васил Шопов (28) след пас на юношата на Левски Лъчезар Балтанов.

През второто полувреме футболистите на Живко Миланов повишиха оборотите и качеството и стигнаха до обрат само за 5 минути. Борислав Цонев (58) изравни с добавка, след като удар на Георги Миланов бе отбит от вратаря Янко Георгиев. Мартин Петков (63) изведе домакините напред след подаване от Боби Цонев отляво по земя и без забавяне. Тийнейджърът записа първи гол за "сините" и си направи подарък за 19-ия си рожден ден вчера.

В добавеното време влезлият от пейката Андриан Краев открадна топката и прехвърли елегантно вратаря, за да оформи първия успех на "сините" през сезона и да запише първия си гол. Батко му Божидар има 28, преди да бъде продаден в датския Мидтиланд.

Левски прекъсна най-черния старт в клубната си история от три поредни загуби. Вековният клуб се отлепи от дъното и вече е 11-и с 3 т., с колкото са още изигралият едва един мач ЦСКА-Сф и Пирин.

В следващия кръг в петък Левски гостува на Ботев Пд, а Царско село приема Арда.

"Един мач с две различни страни. С безобразно първо полувреме. Има откъде да дойде това. Има причини. Липса на резултати, на точки. Оттам идва липсата на увереност. Излязохме плахи, без самочувствие. На полувремето им казах някои неща, които не са за пред хората. Те показаха реакция и коренно различно лице. Такъв Левски искам да виждам", заяви треньорът Живко Миланов.

"Дано тази победа им даде самочувствие и нататък да покажат добрата си страна. Левски все още не е готов. Ще ни трябват играчи на 2-3 позиции, за да сме конкурентоспособни. Георги Миланов доста време не е играл и дори подготовка не е водил с нас.

Имах специален разговор със Здравко Димитров. Той има уникални качества и трябва да ги развие. Ако продължава с глупостите, ще е просто талант, минал през футбола. В Левски трудно се работи спокойно. Надявам се в следващите мачове да вземем нужните точки, които да ни дадат спокойствие", допълни зетят на Боби Михайлов.