13 Юли 2025неделя08:57 ч.

Първите дипломати на ЕС се събраха в Киев

/ брой: 191

автор:Дума

visibility 1744

Непоколебима подкрепа за Украйна изразиха външните министри на ЕС на среща в Киев, които за пръв се събраха в държава, която не е членка на ЕС. Първият евродипломат Жозеп Борел, по чиято инициатива се проведе срещата, заяви, че тази "историческата" е израз на солидарност с Украйна. Външната ни министърка Мария Габриел каза, че  
"солидарността и единството на европейското семейство не са даденост, а се отстояват в трудни моменти". Срещата "показва, че Украйна е част от нашето европейско семейство", изтъкна френската й колежка Катрин Колона. Германската им колежка Аналена Бербок повтори призива си за "предпазен щит" за Украйна преди зимата. Датският им колега заяви, че Европа трябва да й предостави допълнителна помощ "поради много основателни причини".

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ