19 Септември 2025петък02:30 ч.

Патерици на властта

/ брой: 140

автор:Валентин Георгиев

visibility 1385

Само час преди срещата на Борисов с коалиционните му партньори вчера, на която решаваха с какви рокади и промени да спасяват управлението си, лидерите на двата казионни синдиката у нас като по поръчка се явиха на амбразурата в две от големите телевизии, за да бранят властта. И Димитър Манолов, и Пламен Димитров се втурнаха да обясняват как нямало нужда от оставки сега, колко "незряло" било обществото у нас и не знаело какво иска. А колкото до корупцията, срещу която са масовите протести, тя нямало да се подобри само със смяната на министри. Шефът на "Подкрепа" дори заяви, че бил натъжен от искането за оставка на главния прокурор Иван Гешев. Според него хората искали съдебна система, която се занимава "с тези, които не харесваме, и не се занимава с тези, които харесваме".

Омерзително е човек да гледа и слуша такава ярка постановка на подмазвачество. Хората отдавна са наясно, че в България синдикати няма. Те не разбират народния гняв в най-бедната и ограбена страна. Хубавото е, че всеки път, когато се появят техните водачи, разкриват истинското си лице и отблъскват все повече. Превърнали са се в слуги на разни олигарси и на управниците, крепейки статуквото.

Как им се иска всичко да върви постарому, явно държавната софра е доста привлекателна. Цялата страна се тресе и крещи "Мафия" и "Оставка", а те двамата бранят правителството. Какъв срам. Пълно падение. 

Те ли не знаят и не виждат за какво се борят хората - спиране на кражбите, на пачките в нощните шкафчета, oбщecтвeн кoнтрoл (включитeлнo и финaнcoв) нa пaритe, кoитo се рaзпрeдeлят нa приближeни дo влacттa фирми. Но за да стане всичко това, трябва смяна на тези, които се смятат за недосегаеми, и на техните инструменти за рекет и натиск. Жaлкo, чe зa тoлкoвa врeмe нe cа гo рaзбрaли. 

А мафията и мутрите, освен европейски поръчки, наркотици, бизнес с боклуци, обичат и профсъюзи... Освен горните оставки май трябва да има и профсъюзни такива!!!

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ