Петър Чухов тръгва с новата си книга на срещи с читатели
/ брой: 247
След като през декември миналата година издаде сборника с проза "Камуфлаж", в края на тази Петър Чухов се завръща в добре познатата му територия на поетическото с поредната си стихосбирка, издадена отново от ИК "Жанет 45". Книгата е разделена на две части - "Любовна херостратегия" и "Ябълка в огледалото", и съдържа стихотворения, писани през последните години, някои от които са печелили национални награди за поезия като "В полите на Витоша", "Магията Любов", Славейковата награда и др. Редакторка е известната поетеса Екатерина Йосифова, а оформлението и този път е на Капка Кънева.
Представянията на книгата започват броени дни след излизането й - днес в Благоевград, на 4 ноември в Ямбол, на 6 ноември в Стара Загора. Софийската премиера е определена за 9 декември, по времето на Коледния панаир на книгата, в новия литературен клуб "Перото" в Националния дворец на културата.
"Сбогуване с нарцисизма" е тринадесетата книга на Чухов, който досега има издадени още девет стихосбирки, две томчета с проза и книга за деца. Освен това пише музика и текстове и свири в етно рок групата "Гологан", Par Avion Band и групата за поезия и алтернативен рок "ЛаТекст", с която представя стиховете си.
"В кратките мигове на осенение, когато този неумолим хирург - времето - прави разрез в сърцето, любовта, душата и мислите, поетът стои с игла и конец от думи и само той успява да надзърне какво има в дъното на разреза, преди да се опита да го зашие, за да ни го подари като стих. Ако ви се прииска някой ден да се сбогувате с нарцисизма и да се върнете в хармонията, прочетете поетичните видения в новата книга на Петър Чухов. Може и да се разпознаете в някое от тях и да намерите рецептата!, пише Аксиния Михайлова.
Снимка Анна Лазарова