26 Юни 2026петък19:01 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Пети дебютант замина с "лъвовете"

/ брой: 54

автор:Дума

visibility 5801

Пети дебютант бе включен в националния отбор за турнир FIFA Series 2026 в Джакарта (27-30 март). Това е защитникът на ЦСКА Теодор Иванов. Синът на треньора на дубъла на "червените" Валентин Илиев се качи на чартъра снощи, след като от състава отпадна и бранителят на гръцкия Кифисия Алекс Петков. Той е с пубалгия - хронична болка в слабините и долната част на корема. Преди това от състава изхвърча и левскарят Кристиан Димитров. Така селекционерът Александър Димитров включи в групата внука на легендата на "армейците" Илия Вълов. Иванов беше на лагер с младежкия национален отбор за гостуването на Гибралтар в петък. Мястото му там зае опорният халф на Септември Сф Кубрат Йонашчъ. 
От началото на сезона Теодор Иванов има 23 мача във всички турнири (19 от тях в Първа лига, от които 15 като титуляр). Останалите дебютанти са: вратарят Мартин Величков (Локо Сф), халфът Берк Бейхан (Черно море), крилото Кристиан Балов (Славия) и нападателят Тонислав Йорданов (Кишварда, Унг).
В първия си двубой в столицата на Индонезия националният ни отбор ще срещне Соломоновите острови в петък от 10.30 ч., а във втората среща на 30 март съперник ще бъде домакинът или Сейнт Китс и Невис. Мачовете на тима ни ще се предават по БНТ 3.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ