29 Април 2026сряда06:39 ч.

Подготвят ни за война с Русия

Има само един проблем: европейците не са готови за война. Затова трябва да бъдат убедени от западната преса, че основният им враг е Русия, а не собственото им ръководство

/ брой: 138

visibility 7917

Арнолд ШЬОЛЦЕЛ*
Junge Welt

След антируско-антикитайската среща на върха на НАТО пресата за кратко бе преследвана от един призрак: възможно ли е движението за мир от 80-те години да се завърне?
Обявеното от Вашингтон решение за разполагане на нови оръжия в Германия от 2026 г., способни да ударят дълбоко в Русия, се основава на същите причини, както превъоръжаването на НАТО срещу Съветския съюз преди 45 години. Целта е безнаказано да се нанесе първият удар срещу политическото и военното ръководство в Москва.

* Немски журналист, главен редактор на крайнолевия вестник „Юнге Велт“. На 13 август 1967 г. дезертира от западногерманската армия и преминава в ГДР. Следва философия в Хумболтовия университет в Източен Берлин. Дипломира се през 1974 г., получава докторска степен през 1982 г. След обединението на Германия през 1989 г. е отстранен от Хумболтовия университет заради сътрудничество си с ЩАЗИ
                                      

Армин Папергер - главен изпълнителен директор на най-големия германски оръжеен концерн "Райнметал. На 12 юли т.г. германският канцлер Олаф Шолц потвърди информация на Си Ен Ен за разкрит от ЦРУ план за убийството на Папергер. Според американското разузнаване Русия планирала серия от атентати срещу директори на големи европейски оръжейни фирми

На 27 юни 2023 г. „Райнметал“ обяви, че ще достави на Украйна 14 танка „Леопард“. Така започна въоръжаването на украинската армия с германски бронирани машини

Съвременните западни стратези очевидно помнят възмущението от превъоръжаването, обхванало широки слоеве от населението в Западна Европа преди повече от 40 години. Също толкова ясно е, а и Москва потвърди това: всеки, който представлява заплаха за Русия, става нейна мишена.
Не е случайно, че инсталирането на американски ракети в Германия трябва да започне след следващите федерални избори. Но „канцлерът на света“ вече води предизборната си кампания с крилати ракети и хиперзвукови оръжия, разположени на наша територия. Това е прекалено.
Нервността на берлинските елити със сигурност е голяма. Когато Шолц бе попитан дали очаква голяма съпротива от хората, дори от собствената си партия, срещу разполагането на оръжия с голям обсег, той отговори с ентусиазъм, на който би завидял и Байдън: „Това решение се разработва от дълго време и не е никаква изненада за онези, които се занимават с политиката за сигурност и мир...“
Едно е ясно: ние имаме нужда от враг! Това се налага от постоянните кризи в държавата и обществото, от гнева на електората, от оръжейните компании и техните рупори - „Билд“, „Франкфуртер Алгемайне цайтунг“, „Шпигел“... Родният фронт се тресе, народните маси по никакъв начин не са готови за война и има още много да се работи върху имиджа на врага.
Опитът за атака срещу шефа на „Райнметал“, докладван от разузнавателните служби, бързо стана част от „хибридната война“ (както я описа моралният тромпетист на Християндемократическия съюз Родерих Кизветер). Тази война се води между Русия и Запада дълго време и във всички области. Вече имаше ответен удар: през уикенда пресата подготви своите читатели за факта, че магистралите и пристанищата скоро ще бъдат използвани само за транспортиране на войски, а на някои места ще се създават лагери за военнопленници.
Посланието е ясно: Справете се с това! „Ние“ ще продължим до „победата“...

Дизелът поскъпва, въпреки резервите на България

автор:Дума

visibility 688

/ брой: 77

Плащаме и за пластмасовите бутилки

автор:Дума

visibility 668

/ брой: 77

Спират парното в София

автор:Дума

visibility 683

/ брой: 77

Държавата се отказва да ремонтира над 200 язовира

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 77

Китай заплаши ЕС с ответни мерки

автор:Дума

visibility 673

/ брой: 77

Руски генерал призова за истинска война

автор:Дума

visibility 701

/ брой: 77

Фицо обяви мерки за подкрепа на икономиката

автор:Дума

visibility 719

/ брой: 77

Накратко

автор:Дума

visibility 703

/ брой: 77

Отново за газлайтинга

автор:Юрий Борисов

visibility 667

/ брой: 77

Без избор

visibility 626

/ брой: 77

Великата правосъдна реформа

visibility 649

/ брой: 77

Швеция призна, че е сбъркала

visibility 714

/ брой: 77

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ