14 Юли 2025понеделник22:00 ч.

Поискаха помощи за домакинствата, ако не паднат цените

/ брой: 15

автор:Дума

visibility 2027

Държавата да насочи помощите за скъпата енергия към гражданите пряко, ако бизнесът откаже да намали цените. Това предложение отправи икономистката от КТ "Подкрепа" Ваня Григорова пред Нова телевизия. Както стана известно, служебното правителство преговаря с търговците да намалят цените, тъй като получават помощи за цената на енергията. Голяма част от увеличените цени са спекула на прекупвачите, убедена е Григорова. Тя даде пример с яйцата, които при производител са поскъпнали с 30%, а за крайните потребители двойно.
"В условия на спад на цената на енергията и спад в цените на горивата нормалната реакция на бизнеса е да намали цените на стоките и услугите, които предлага. Първият ни призив бе още, когато НС фиксира цената на електроенергията на 200 лв. Ако пазарът е конкурентен, естественият ход на цените е намаление. В края на февруари се надявам от данните да видим, че е имало намаление на цените", коментира пък Добрин Иванов от Асоциацията на индустриалния капитал в България.
"Компенсациите са закъснели и са недостатъчно. За миналата година има 92% увеличение на разходите за пенсии и 30% инфлация спрямо 2019 г. Имаме и ръст на парите в обращение, но не и на произведените стоки. Бизнесът трябва да намали цените си и да охлади стремежа към по-големи печалби в името на влизане в еврозоната. Инфлацията е по-голяма от тази, с която покриваме критерия". Това каза Васил Велев от АИКБ.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ