20 Февруари 2026петък01:30 ч.

Полицаи протестираха на празника си

/ брой: 126

автор:Дума

visibility 1106

Десетки полицаи протестираха в деня на професионалния си празник в градинката на МВР в столицата, с настояване за адекватно заплащане на нощия труд и промени в Дирекция "Правно-нормативна дейност". "За последните 11 години сме протестирали 9 пъти на този ден. Проблемите ескалират близо или около тази дата и тя се явява единствената възможност да бъдем чути", заяви  Илия Кузманов, зам.-шеф на Синдикалната федерация на служителите в МВР, която организира протеста. 

Кузманов подчерта, че основната причина за недоволството е липсата на компетентност в тази дирекция, иначе диалогът им с вътрешния министър Младен Маринов "вървял нормално". По думите му в МВР се е появила една каста, която сериозно надскача своите функционални задължения и се набърква в управлението. Проблемите били групирани в три дирекции - "Правно-нормативна", "Планиране и управление на бюджета" и "Човешки ресурси". Най-проблематична била първата, която изготвяла непрофесионални и манипулативни становища, насочени към репресия. Служителите на МВР системно били потърпевши от неспособността на дирекцията да предложи на ръководството на МВР решение на проблеми, които засягат пряко професионални и икономически интереси на служителите. 

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ