14 Юли 2025понеделник16:33 ч.

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

/ брой: 75

автор:Дума

visibility 4017

Френската полиция развали голям импровизиран лагер в изоставена сграда в Южен Париж, в който са били настанени около 450 мигранти, сред които 20 деца и 50 жени. Органите на реда извършиха операцията заради наближаващите Олимпийски игри.
Хуманитарни работници изразиха безпокойство, че усилията на властите да изгонят преди Олимпиадата мигрантите и други хора, които спят на улицата, са проблем, тъй като изселените не са получили съдействие за намиране на дългосрочен подслон.
"Това бе най-големият подобен лагер във Франция. През последната година заради Олимпиадата той удвои размерите си. М.г. властите изгониха мигранти, които се бяха разположили близо до Олимпийското село, и много от разселените дойдоха тук", каза Пол Алози от хуманитарната организация "Лекари на света".

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ