10 Юли 2026петък11:50 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Половин милион са надомните работници в България

/ брой: 95

автор:Дума

visibility 303

Около 500 000 са надомните работници в България, сочат данни на Сдружението на надомните работници към КНСБ. Повечето от хората работят в леката индустрия - обувна и шивашка промишленост, изработване на сувенири или тези, които са заети с даден вид занаяти. Възрастовата граница е от 45 до 70 години, като в София има много пенсионери, които се занимават с надомна работа.
Има и научни работници, които в свободното си време се занимават с такава дейност поради ниските им доходи. Не са малко и случаите, при които наивни българи стават жертва на фалшиви обяви. Миналата година в сдружението са подадени около 30 сигнала за такива измамници.
Най-добрият вариант за хората, които си търсят надомна работа, е да си подадат документите в бюрата по труда и да отбележат, че си търсят именно такава работа, коментира Виолета Златева, председател на сдружението.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ