17 Ноември 2025понеделник09:50 ч.

Полша временно спира даването на убежище

/ брой: 195

автор:Дума

visibility 3796

Полша временно ще преустанови правото на убежище като част от миграционната си политика за справяне с незаконната миграция, особено по границата с Беларус, съобщи премиерът Доналд Туск, предаде БГНЕС. Разглеждайки нарастващия проблем с незаконната миграция на полско-беларуската граница, Туск заяви, че правителството „трябва да си възвърне 100% контрол върху това кой влиза и напуска Полша“.
Той посочи, че правото на убежище е било използвано от Москва и Минск като инструмент на хибридната война. Варшава обвинява режима на Александър Лукашенко в Беларус, че от 2021 г. си сътрудничи с Владимир Путин за организиране на миграционна криза на външната граница на ЕС.
През 2021 г. са регистрирани над 8000 незаконни преминавания на източната граница на ЕС в сравнение с едва 677 през предходната година.
Туск ще поиска от Брюксел признаване на миграционната политика на Варшава дори ако „понесе удари за това“. Той заяви, че ще се противопостави твърдо на разпоредбите на Пакта за миграция и убежище на блока.„Няма да уважаваме или изпълняваме никакви предложения на ЕС, ако сме сигурни, че те застрашават нашата сигурност“, увери той.

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 20687

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 18259

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 18287

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 16990

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 18050

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 20299

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 18222

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 14239

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 11106

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 19064

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 19906

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 17141

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ