14 Юли 2025понеделник17:18 ч.

Португалия отменя ДДС върху основните храни

/ брой: 62

автор:Дума

visibility 203

Португалското правителство планира да отмени за шест месеца ДДС върху 44 основни хранителни продукта. Премиерът социалист Антониу Коща заяви, че целта е предотвратяване на високата инфлация.

Предвижда се при успех мярката, която засяга хляба, тестените изделия, ориза, прясното и киселото мляко, яйцата, сиренето, растителното масло, месото и рибата, да бъде удължена. В момента ДДС за основните хранителни стоки в републиката е 6 на сто. 

Предложението трябва да бъде одобрено от португалския парламент, където правителството на Коща има мнозинство.

Инфлацията в Португалия достигна 8,2% през февруари, като при храните поскъпването е над 20 на сто.

Лявото правителство в Лисабон планира да отпусне допълнителна финансова подкрепа за фермери и пастири в размер на 600 млн. евро.

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ