15 Юли 2026сряда12:52 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Празник на словото и духа - ГАЛЕРИЯ

автор:Дума

visibility 468

Хиляди столичани се събраха пред Народната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий", за за празнуват заедно Деня на славянската писменост и култура.

Ученици, учители, културни дейци, политици и общественици се включиха в шествието, което премина през центъра на столицата.

Слова по време на  тържествената церемония произнесоха кметът на София Йорданка Фандъкова, образователния министър Красимир Вълчев и президентът Румен Радев.

На церемонията присъстваха лидерът на БСП Корнелия Нинова, председателят на БСП-София Калоян Паргов, столични общински съветници и депутати от левицата.

Тържеството продължи с празничен концерт.

След церемонията паметникът на Светите братя бе обсипан с венци и цветя.

Преди празничното шествие имаше тържествен водосвет.

Снимки Емилия Костадинова

 

Размисли от високата камбанария

visibility 1

Коалиция на нежелаещите

автор:Мартин Карбовски

visibility 21

Оставете Куба да живее!

visibility 1722

Карикатура на деня - 14.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 1859

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ