28 Юли 2025понеделник16:05 ч.

Президентът: Превръщането на медиите в инструмент за политическа саморазправа е заплаха за гражданското общество

автор:Дума

visibility 1143

Във връзка с отправени редица запитвания от граждани и представители на медиите за отношението на президентската институция към вулгарните публикации и дейността на „ИА ПИК“, Прессекретариатът на държавния глава разпространява следната позиция:

Президентската институция нееднократно е поставяла въпроса за замърсената медийна среда в България и целенасоченото разбиване на професионалните и етични стандарти в българската журналистика. Превръщането на определени медии в инструмент за политическа саморазправа създава заплаха не само за свободната журналистика, но и за гражданското общество. Двулична в този контекст е позицията на политици и партии, които публично осъдиха този уродлив подход, но същевременно легитимират „медиите“, които го прилагат, с подкрепа, участие и близки лични отношения. Надяваме се това да е началото на дебат, който да доведе до оздравителен процес в българската журналистика.

Почина Огнян Радев

автор:Дума

visibility 166

БСП даде положителна оценка на министрите си

автор:Дума

visibility 232

/ брой: 137

760 дигитални клуба ще обучават възрастни

автор:Дума

visibility 230

/ брой: 137

Туризмът е стратегически приоритет за правителството

автор:Дума

visibility 217

/ брой: 137

До десет тегления от банкомат без такса

автор:Дума

visibility 230

/ брой: 137

КЗК проверява „Лукойл“ за нелоялни практики

автор:Дума

visibility 211

/ брой: 137

"Мудис" е умерен оптимист за България след еврото

автор:Дума

visibility 220

/ брой: 137

Жега и градушки на Балканите

автор:Дума

visibility 207

/ брой: 137

Да помним миналото, за да градим бъдещето

автор:Таня Глухчева

visibility 245

/ брой: 137

Косово остава без действащ парламент

автор:Дума

visibility 233

/ брой: 137

Накратко

автор:Дума

visibility 196

/ брой: 137

Всенародна опасност

visibility 209

/ брой: 137

Децата не са виновни

автор:Таня Глухчева

visibility 228

/ брой: 137

Голямото предизвикателство е демографската криза

автор:Аида Паникян

visibility 213

/ брой: 137

Пазители на миналото, активни участници в настоящето

visibility 235

/ брой: 137

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ